Zwycięstwo w grze miejskiej „Spadkobiercy wolności”

Nasza szkoła brała udział w grze miejskiej ” Spadkobiercy wolności”, która odbyła się 10 listopada zorganizowanej przez Hufiec ZHP Rawicz w ramach stulecia odzyskania niepodległości. Nasza drużyna repzentowana była przez siedmioro uczniów: Wiktorię Nowak, Zuzię Świerczyńską, Kaję Turek, Jakuba Kuczmę, Marcela Maciejaka, Tomasza Birke i Franka Dziewięckiego, opiekunem był Rafał Dziewięcki. Pokonaliśmy około 8-9 km śladami miejsc historycznych Rawicza odpowiadając na pytania umieszczone na wyznaczonych miejscach lub zadawane przez harcerzy. Ponadto wykonywaliśmy różne zadania bonusowe np.: Śpiewaliśmy pieśń patriotyczną, malowaliśmy obraz, graliśmy w grę zręcznościową, przeszukiwaliśmy piaskownicę wykrywaczem do metalu.

Wszystko miało związek z historią Rawicza. Grę można uznać za bardzo dobrze zorganizowaną młodzież się świetnie bawiła mimo długiej trasy. Gra okazała się sukcesem , ponieważ nasz patrol „Epsylon” zwyciężył w swojej kategorii, brawo uczniowie!