XXII Ogólnopolski Dzień Kariery w klasach I-III

W miesiącu październiku uczniowie klas I-III brali udział w XXII Ogólnopolskim Dniu Kariery pod hasłem: „Doradzamy-zawodowo, wybieramy-odlotowo”. Podczas zajęć,  uczniowie poznali różne zawody, miejsce pracy oraz mieli możliwość przebrania się za osobę wykonującą dany zawód. Uczniowie  poznawali elementy stroju, przedmioty i atrybuty, którymi posługują się przedstawiciele różnych zawodów przy wykonywaniu swojej pracy. Opisywali co robią w swoim zawodzie, a pozostali odgadywali prezentowany zawód. Były również kalambury na temat wymarzonego zawodu. Oglądali filmy przedstawiające różne zawody, wykonywali prace plastyczne np. „Miasto zawodów”. Wśród prezentowanych profesji pojawił się zawód kucharza, nauczyciela, policjanta, strażaka, lekarza, pielęgniarza, sprzedawcy, piłkarza i wiele innych. Przygotowując się do zajęć, uczniowie wykazali się dużą kreatywnością. Tego typu zajęcia pozwalają uczniom rozwinąć pozytywną postawę wobec pracy i edukacji oraz rozwinąć ich zainteresowania i pasje.