XVI Gminny Konkurs Przedstawień Ekologicznych

Jak co roku z okazji obchodów Dnia Ziemi 15 maja 2018r. odbył się „XVI Gminny Konkurs Przedstawień Ekologicznych”. Jego głównym organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 6, a współorganizatorami: Urząd Miejski Gminy Rawicz , Nadleśnictwo Piaski i Dom Kultury. Konkurs prowadziła nauczycielka Szkoły Podstawowej nr 6 w Rawiczu: Beata Niepiekło-Bąk. W czasie przerw publiczność zabawiali tańcami integracyjnymi uczniowie klasy III c ze Szkoły Podstawowej nr 6. Było to jedno wielkie rozśpiewane, roztańczone i kolorowe widowisko. Dzieci były poprzebierane za zwierzęta i postacie z bajek. Jury w składzie: Dariusz Domaniecki, Mirosława Podkoska, JarosławZawierucha oceniało temat ekologiczny, umiejętności aktorskie, prezentację na scenie, kostiumy i choreografię. Nagrodami były bony w wysokości Im- 200 zł., IIm-150 zł. i IIIm -100 zł. do zrealizowania w Rawickim Sklepie Sportowym „BETA”.

Przedszkola i oddziały przedszkolne w szkołach:

I miejsce – „Hałabałki”

II miejsce – „Tygryski”

III miejsce „Ekologiczna grupa przedszkolna”

IV miejsce „Rusałki”

Szkoły podstawowe klasy I – III:

I miejsce – grupa „Etna”

II miejsce – Klasa Ic

Szkoły Podstawowe klasy IV – VI:

I miejsce-Grupa „Golden Dance”

II miejsce- „Teatr pod zegarem”

Serdecznie wszystkim gratulujemy i zapraszamy do udziału za rok.