XV Rawicki Turniej Judo

Uczniowski Klub Sportowy „Szóstka” Rawicz był organizatorem XV Rawickiego Turnieju Judo. Impreza odbyła się w sobotę 19.10.2019r w sali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego. Wzięło w niej udział ponad 300 młodych adeptów judo z 33 klubów Wielkopolski, Dolnego Śląska, Lubuskiego, Kujawsko-Pomorskiego, Pomorskiego.
Rywalizacja odbywała się na czterech matach z podziałem na kategorie wiekowe i wagowe (U7, U9, U11, U13) – osobno dziewczynki i chłopcy. Wszystkie walki toczyły się pod okiem sędziów z Okręgowego Związku Judo w Poznaniu.

Kolejny raz do Rawicza, w roli trenera, przyjechał Rafał Kubacki – uczestnik Igrzysk Olimpijskich, wielokrotny Mistrz Polski, Mistrz Europy, dwukrotny Mistrz Świata.
Klub UKS „Szóstka” reprezentowało 33 zawodników, którzy w sumie zdobyli: 6 zło-tych, 7 srebrnych i 15 brązowych medali.
Z naszej szkoły na podium stanęli:
• Patrycja Nowak – pierwsze miejsce,
• Zofia Jurdeczka i Jeremiasz Szelukowski – drugie miejsce,
• Amelia Jurdeczka, Paulina Nowak i Stanisław Krzyżosiak – trzecie miejsce.

Trenerom i zawodnikom życzymy dalszych sukcesów sportowych.