Uczniowie z Sierakowa na Dolnośląskim Festiwalu Nauki

W piątek 21 września 2018 roku trzydziestu uczniów klas VI-VIII i III gimnazjum ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Sierakowie pod opieką pani Renaty Iżykowskiej oraz Izabeli Szymańskiej miało okazję wziąć udział w spotkaniu z jednym z najbardziej znanych językoznawców w Polsce, profesorem dr hab. Janem Miodkiem.

Z okazji XXI Dolnośląskiego Festiwalu Nauki na Uniwersytecie Wrocławskim odbył się wykład pt. „Polszczyzna lat 1918-2018”.

Było to niezwykłe spotkanie z językiem i jego historią. Profesor opowiadał o tym, jak kształtował i zmieniał się nasz język w ciągu 100 lat. Po wykładzie uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę z ortografii i interpunkcji, pisząc dyktando. Oczywiście dyktował je profesor Miodek.

Warto było wziąć udział w tym ciekawym wydarzeniu, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia z profesorem Miodkiem i poczuć klimat wrocławskiej polonistyki.