Spotkanie z panem Markiem Tyczyńskim

Dnia  22.10.2018 r. gościliśmy w szkole znakomitego sportowca, Mistrza Świata Techniki Specjalnej Taekwondo, Mistrza Europy – pana Marka Tyczyńskiego. Opowiedział uczniom o idei koreańskiej sztuki samoobrony opartej na starokoreańskich odmianach walki wręcz, wyjaśnił znaczenie i reguły tej sztuki walki.

Dowiedzieliśmy się, że w tej dyscyplinie każdy zawodnik musi przestrzegać pięciu zasad:
I – Lojalność wobec kraju, rodziny, klubu
II – Szacunek i posłuszeństwo wobec rodziców
III – Honor wobec przyjaciół
IV – Odwaga
V – Nie używaj Taekwondo bez powodu.

Wiele emocji wzbudziły pokazy naszych uczniów z klasy I c Mikołaja Łukasiewicza, II a Maja Zielińskiej, II d Anity Nadrowskiej oraz z klasy IV Maksymiliana Szkudlarka – uczniów pana Marka Tyczyńskiego. Zaprezentowali oni ruchy charakterystyczne dla tej sztuki walki oraz rozbijanie ręką deski. Natomiast nasz gość rozbijał ręką trzy cegły, co uczniom bardzo się podobało. Pan Marek przypomniał jak ważna dla zdrowia jest aktywność fizyczna i zachęcał wszystkich do uprawiania sztuki walki, jaką jest taekwondo. Uczniowie podziękowali wielkimi brawami za poświęcony czas i życzyli kolejnych sukcesów w karierze, oraz zdobywania następnych medali.