Spotkania z panem Arturem Amendą

2 listopada 2017r. kolejny raz odbyły się spotkania profilaktyczne z Panem Arturem Amendą – Prezesem Stowarzyszenia „Arka Noego” (Certyfikowanym Instruktorem Terapii Uzależnień), w których brali udział uczniowie klas drugich gimnazjalnych.

Pan Artur Amenda uświadomił uczniom i nauczycielom m.in. co dzieje się z człowiekiem uzależnionym od alkoholu, narkotyków i nikotyny. Pokazał jak „bawi się” przeciętny nastolatek na dyskotece, opisał stosunek producentów wyżej wymienionych środków do ludzi, życia i śmierci. Prowadzący, odwołując się do przykładów terapii zaczerpniętych wprost ze swej pracy, ukazał młodzieży przyczyny, skutki a także długą drogę leczenia i powrotu do „normalnego” życia bez używek. Najbardziej wzruszający moment, który pewnie wielu z nas zapadnie w pamięci, to opis przeżyć Pana Artura. Miał on trudne dzieciństwo, którego powodem był tylko i wyłącznie alkohol. Wiele osób, słuchając, uroniło kilka łez wzruszenia i współczucia.

Agata Basińska – Krupa