Sport w naszej szkole

Nasza szkoła podejmuje różnorakie działania i akcje na rzecz propagowania sportu i aktywności fizycznej. Nasi uczniowie rokrocznie reprezentują nas w najróżniejszych dyscyplinach sportowych, m.in. tenisie stołowym, piłce nożnej, piłce ręcznej, koszykówce, siatkówce, unihokeju, lekkoatletyce, pływaniu itp. w ramach Igrzysk Dzieci oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Osiągnięcia w tychże dziedzinach mogą Państwo zobaczyć pod tym adresem.

Ponadto, poza uczestnictwem w różnego rodzaju zawodach sportowych, organizujemy własne turnieje i rozgrywki. Do takowych z pewnością można zaliczyć m.in. Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Szkoły, Szkolny Turniej Warcabowy i Szachowy czy Mikołajkowy Turniej Czwórek Siatkarskich.

W ramach naszej szkoły działa także Uczniowski Klub Sportowy „Szóstka”, który posiada dwie sekcje: judo oraz siatkówki. Oczywiście nie należą do niego tylko uczniowie naszej szkoły – nabór prowadzony jest we wszystkich szkołach z terenu naszego powiatu.

Oprócz uczestnictwa w turniejach rozwijamy także działania rekreacyjne i wolontariackie. Uczestniczymy w wielu rajdach rowerowych, rokrocznie bierzemy udział w Biegu Olimpijskim w Racocie, organizujemy obozy narciarskie, sędziujemy podczas różnych zawodów sportowych, a także zapewniamy doping, jako wolontariusze, uczestnikom 24-godzinnego Rawickiego Festiwalu Sportu.