SPORT W SZAROŚCI

Już po raz drugi Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Sierakowie (po Gimnazjum w Sierakowie) jest organizatorem 14. Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Sport w szarości” Rawicz 2019.

Na tegoroczną edycję napłynęło 2257 prac z terenu całej Polski wykonanych w rozmaitych technikach plastycznych: rysunkowych, malarskich, graficznych. Jury po raz pierwszy rozpatrywało nadesłane prace w czterech kategoriach wiekowych (5-8, 9-12, 13-15, 16-18 lat).

W tym roku komisja konkursowa postanowiła nagrodzić 39 młodych twórców, a na wystawie pokonkursowej zaprezentowanych jest 140 prac.

24.05.2019 r. w kinie Promień w Rawiczu odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród. Uroczystość połączona była z występem młodzieżowego chóru Kameleon pod dyrekcją Jowity Augustyniak i występem uczniów koła teatralnego Szkoły Podstawowej z Sierakowa przygotowanych przez Kingę Helińską-Szpajdę.

Po raz kolejny patronat honorowy nad konkursem objęła Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu.

Wśród organizatorów znaleźli się nasi stali partnerzy: Gmina Rawicz, Powiat Rawicki, Dom Kultury w Rawiczu Miejskie Biuro Wystaw Artystycznych w Lesznie, Muzeum Ziemi Rawickiej oraz Galeria na Piętrze. Wsparcia finansowego udzielili: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rawiczu, Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Sierakowie, Firma Schaltbau Rawag w Rawiczu, Firma FERRPOL Bracia Matuszewscy, Stowarzyszenie Dzieci i Osób Niepełnosprawnych w Rawiczu, Ewa Lachera, Grażyna Kośmider oraz Stowarzyszenie Rawiczaki.pl.

Kurator konkursu Witold Adamczyk

« z 2 »