Rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Plastyczno – Językowego „Kapsuła Czasu”

W dniu 30 stycznia w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Sierakowie miało miejsce wręczenie nagród i dyplomów wieńczące Gminny Konkurs Plastyczno – Językowy „Kapsuła Czasu” pod patronatem Burmistrza Rawicza. Konkurs ten adresowano do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych gminy Rawicz. Zadanie polegało na uruchomieniu wyobraźni i pokazaniu, jak może wyglądać nasze miasto za 20 lat, czyli w chwili, kiedy będzie obchodziło 400 – lecie swojego istnienia. Uczniowie wykonali prace plastyczne oraz dołączyli do nich opisy w języku angielskim.

W kategorii klas IV-VI pierwsze miejsce zajęła Maria Zaleska ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Sierakowie, drugie – Julia Skokowska ze Szkoły Podstawowej w Masłowie, a miejsce trzecie – Lena Staszko również z SP w Sierakowie.

W kategorii klas VII-VIII  szkoły podstawowej i III gimnazjum pierwsze miejsce ex aequo zajęły: Julia Susła z Sierakowa oraz Małgorzata Wieruszewska z Masłowa. Serdecznie gratulujemy!

Wyróżnione prace zostaną zamknięte w Kapsule Czasu i zakopane podczas festynu szkolnego dnia 25 maja.