Rawicki Festiwal Sportu – braliśmy udział!

W dniach 19-20 maja 2018 r. w Rawiczu odbyła się kolejna już, 8. edycja największej corocznej imprezy sportowo-rekreacyjnej organizowanej na terenie naszej gminy – 24-godzinnego Rawickiego Festiwalu Sportu. Spory wkład w jego organizację i rywalizację wnieśli uczniowie naszej szkoły.

Dzieci i młodzież z naszej szkoły uczestniczyli w licznych konkurencjach, rozgrywanych jednocześnie na boiskach sportowych na terenie miasta – uczniowie rywalizowali m.in. w piłce nożnej, koszykówce, siatkówce czy sztafetach biegowych.

Ponadto wychowankowie SP6 zajmowali się działaniami wolontariackimi w trakcie trwania festiwalu. Kibicowali oni biegnącym zawodnikom na plantach, dbali o spokój, bezpieczeństwo i porządek w trakcie trwania zawodów. Warto nadmienić, że większość spośród 120 wolontariuszy stanowili właśnie nasi uczniowie!