Podsumowanie II modułu międzynarodowego projektu edukacyjnego „Czytam z klasą- lekturki spod chmurki”

Klasa I c zakończyła realizację II zimowego modułu międzynarodowego projektu edukacyjnego „Czytam z klasą- lekturki spod chmurki”. Wybraliśmy lekturę „Królowa Śniegu” Ch. H. Andersena i przenieśliśmy się do krainy wiecznych lodów, a to za sprawą omawianej baśni.  Z wielkim zaciekawieniem czytaliśmy przygody Kaja i Gerdy. Uzupełniliśmy lekturniki i wykonaliśmy również prace plastyczne związane z tematyką baśni, które zostały zaprezentowane w naszych klasach.

Kolejnym zadaniem było wykonanie eko-bałwanków. Do wykonania naszych bałwanków wykorzystaliśmy różnorodne odpady segregowane: butelki plastikowe, styropian, watę, włóczkę, nakrętki plastikowe, talerzyki papierowe, kolorowy papier, reklamówki, gazety.

Przyozdobiliśmy naszą klasę w zimową szatę. Nasze drzewo pokryło się płatkami śniegu. Pod nim znalazły się wcześniej wykonane eko – bałwanki. Wykonaliśmy też portrety Królowej Śniegu, wykorzystując różne materiały np. wstążki, koronkę, firanki. Nasza klasa stała się zimową i baśniową krainą.

W kolejnym zadaniu wyruszyliśmy w podróż z wyżej wspomnianą chmurką Tosią, słuchając opowiadania pt. “Mała chmurka w krainie śniegu”. Obejrzeliśmy filmy edukacyjne „Efekt cieplarniany” oraz „Potężne lodowce pękają przed kamerą”. Omówiliśmy zagadnienie efektu cieplarnianego i jego wpływu na topnienie lodowców oraz zmniejszenie opadów śniegu. Po obejrzeniu filmu „Segregujemy odpady, to się opłaca nam wszystkim” przeprowadziliśmy pogadankę zachęcającą do dbania o środowisko. Całą ekologiczną część projektu zakończyło „wyturlanie bałwana”.

Wszystkie zadania sprawiły dzieciom mnóstwo radości i wykonywali je z ogromnym zaangażowaniem.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wykonanych działań uczniów.