Pierwszy Dzień Wiosny w Szkole Podstawowej w Sierakowie.

21 marca w naszej szkole uczniowie witali wiosnę na wiele sposobów. Klasy IV – VII uczestniczyły w imprezie „Powitanie wiosny po irlandzku” przygotowanej przez panią Małgorzatę Poniecką. Podczas dwóch godzin lekcyjnych przebrani w zielone stroje uczestnicy poznali ciekawostki z życia patrona Irlandii – świętego Patryka, usłyszeli legendy związane ze skrzatem – Leprechaunem oraz brali udział w wielu grach i zabawach.

W konkursie na najpiękniej przebraną klasę wygrała bezapelacyjnie V c, a indywidualnie triumfowali Igor Kasprzak i Kacper Wojtyczka. Klasą, która odnalazła najwięcej złota Leprechauna została VII a. Młodzież naszej szkoły brała udział w imprezie przygotowanej przez panie Urszulę Urbanowicz i Małgorzatę Piętę. Reprezentanci każdej z klas uczestniczyli w quizie na temat wiedzy o krajach anglojęzycznych. Tę konkurencję wygrała III c. Druga część powitania wiosny polegała na zaprezentowaniu w dowolnej formie hasła „Zielono mi”. Zwyciężyła klasa VIII b, która na tę okazję upiekła zielony tort. Gratulujemy i dziękujemy za super zabawę.

« z 2 »