Pięknie czytali o zwierzętach

Dnia 22 lutego odbyła się już III edycja Gminnego konkursu pięknego czytania „Strofy o zwierzętach” organizowanego przez Bibliotekę Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Sierakowie oraz Bibliotekę Pedagogiczną w Rawiczu. Jury oceniało umiejętności płynnego czytania, interpretacji oraz dykcji wśród uczniów klas V i VI naszej gminy. Wśród prezentowanych fragmentów dominowała proza o tematyce związanej ze zwierzętami. Nie zabrakło również wierszy o tej tematyce. Laureatami konkursu zostali: I miejsce – Stanisław Krzyżosiak, Szkoła Podstawowa w Sierakowie, II miejsce – Ewa Snella, Szkoła Podstawowa nr 3, III miejsce – Dawid Józefowicz, Szkoła Podstawowa nr 3, wyróżnienia: Kinga Przyjemska, Szkoła Podstawowa nr 4 oraz Lena Staszko, Szkoła Podstawowa w Sierakowie. Osoby nagrodzone otrzymały piękne nagrody książkowe oraz pamiątkowe dyplomy.