PAMIĘĆ O ŻOŁNIERZACH WYKLĘTYCH – WIECZNIE ŻYWA!

W ubiegłą niedzielę, 1 marca 2020r. w Kaczkowie odbył się Bieg ,,Tropem Wilczym”, który jest częścią ogólnopolskiej akcji noszącej tę samą nazwę. Został zorganizowany przez miejscową Szkołę Podstawową im. Armii Krajowej w Kaczkowie. W tym roku z naszej szkoły uczestniczyło w nim 20 uczniów z klas V-VIII. Inicjatorką udziału naszej szkoły w tym biegu była Pani Agata Roszak, która od pierwszej edycji brała w nim wraz z uczniami aktywny udział.

1 marca 2020r. uczestnicy biegu głównego ( klasy VII , VIII i dorośli) przebiegli trasę wynoszącą 1963 metry, będącą odwołaniem do roku, w którym zginął ostatni żołnierz podziemia niepodległościowego. Na starcie, oprócz uczniów można było spotkać także absolwentów naszej szkoły. Każdy uczestnik biegu głównego dzięki wsparciu finansowemu gminy Rydzyna otrzymał pamiątkowy pakiet – medal, dyplom i pamiątkową koszulkę, a uczniowie klas młodszych na mecie otrzymali pamiątkowe medale, . Dla wszystkich uczestników i opiekunów przygotowany był ciepły posiłek i napoje. Opiekunami uczniów były p. Dorota Kasperczak i p. Barbara Strugała.
Bardzo dziękujemy rodzicom za zaangażowanie – dowiezienie dzieci własnym transportem na zawody.