Ogólnopolski Tydzień Kariery w Szkole Podstawowe w Sierakowie

Jak co roku nasza szkoła brała udział w Ogólnopolskim Tygodniu Kariery. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji było „ Wybieramy-  zawodowo Doradzamy – odlotowo”

W ramach tych działań odbyły się warsztaty dla klas 7, które poprowadził doradca zawody – Weronika Stankiewicz. Uczniowie pracowali w grupach, ich zadaniem było zareklamowanie zawodu, który wcześniej wylosowali. Dzieci tworzyły plakaty zawodów, prezentując najważniejsze informacje na temat danej profesji, oraz przekonując pozostałych uczestników zajęć dlaczego warto pracować w tym właśnie zawodzie.

Na zajęciach świetlicowych również wychowankowie klas młodszych poznawali zawody i kolorowali te, które były dla nich najbardziej atrakcyjne.