Nauka zdalna w klasie 2a

Uczniowie klasy 2a pracują z ogromnym zaangażowanie, realizują wszystkie wskazane zadnia. Chętnie podejmują wyzwania, które są dla nich przygotowane. Starają się w każdym zadaniu przedstawić swój pomysł. Każda praca wykonana przez uczniów jest  inna. Poprzez  te zadania dzieci rozwijają swoje zainteresowania, uczą się obserwować otoczenie, wyciągać wnioski. Oprócz typowych ćwiczeń związanych z j. polskim, matematyką dzieci wykonywały również inne działania.

Uczniowie zrealizowani w tym czasie liczne zadania m. in.:

– szukali wiosny, którą uwiecznili na zdjęciach,

– przygotowywali pyszne, zdrowe, smaczne przekąski,

– wykonali lapbooki związane z wielkanocnymi tradycjami,

– przygotowali plakaty związane z obchodami Dnia Ziemi,

– hodowali cebulę, fasolę, a następnie to udokumentowali,

– prowadzili obserwację pogody,

– przygotowali niespodziankę dla swoich mam,

– wykonali zadania związane z Ogólnopolskim Projektem Edukacyjnym „Czytam z klasą” (czytali i recytowali wiersze Juliana Tuwima, przygotowali plakat związany z twórczością tego autora, wykonali trójwymiarowe postacie wierszy oraz przebrali się za bohaterów wierszy).

« z 2 »