Mistrz angielskiej pisowni

W zeszłym tygodniu w naszej szkole odbyło się rozstrzygnięcie ósmej odsłony szkolnego konkursu zorganizowanego przez nauczyciela języka angielskiego, p. Pawła Łukasiewicza. Konkurs „Master of Spelling” (Mistrz Ortografii) skierowany jest do uczniów klas trzecich (oddziały gimnazjalne) osiągających bardzo dobre wyniki w nauce języka obcego, którzy, aby zwyciężyć, musieli wykazać się doskonałą umiejętnością poprawnego napisania tekstu czytanego przez nauczyciela.

Pierwsze miejsce oraz tytuł Mistrza Ortografii Języka Angielskiego w tym roku zdobyła uczennica klasy III E, Marta Naskręt. Kolejne miejsca przypadły Miłoszowi Roszkiewiczowi z klasy 3 A i Wiktorii Hądzlik z klasy 3 D. Zwyciężczyni zrobiła najmniej błędów ortograficznych i interpunkcyjnych w wymagającym tekście i właśnie dla niej przypadł ten zaszczytny tytuł.

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a nagrody książkowe dla pierwszych trzech osób zostały ufundowane ze środków gminy Rawicz.

Paweł Łukasiewicz