Gminny Konkurs Literacki rozstrzygnięty

Dnia 29 listopada br. rozstrzygnięty został Gminny Konkurs Literacki pt. „To możliwość spełniania marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące…” Jego organizatorkami były nauczycielki języka polskiego w Szkole Podstawowej w Sierakowie: pani Kinga Helińska-Szpajda oraz pani Hanna Gowarzewska. Celem Konkursu było inspirowanie twórczości literackiej oraz kształtowanie wrażliwości i refleksyjnej postawy wobec życia. W Konkursie wzięli udział uczniowie klas siódmych i ósmych kilku szkół powiatu rawickiego. Uczestnicy przedstawili swoje przemyślenia związane ze słowami pisarza Paula Coelha w różnych formach literackich: wśród nadesłanych prac znalazły się opowiadania, rozprawki, a nawet wiersze.

Komisja Konkursowa wyłoniła troje laureatów oraz przyznała trzy wyróżnienia: I miejsce- Marta Pięta, uczennica Szkoły Podstawowej w Sierakowie; II miejsce- Wojciech Pazoła, uczeń Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Masłowie; III miejsce- Karolina Olszak, uczennica Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Zielonej Wsi; Wyróżnienia- Mateusz Olszak, uczeń Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zielonej Wsi oraz Maria Zaleska, uczennica Szkoły Podstawowej w Sierakowie. Wszystkim uczestnikom dziękujemy i życzymy wytrwałości w rozwijaniu talentów literackich, a zwycięzcom tegorocznej edycji Konkursu składamy serdeczne gratulacje.