Festyn Szkolny – działo się sporo!

W dniu 26 maja 2018 r. na boisku przy „dużej Szóstce” odbył się Festyn Szkolny. Impreza, zorganizowana przez naszą szkołę, cieszyła się dużym zainteresowaniem i frekwencją. Przybyli goście mieli okazję zapoznać się z wieloma atrakcjami i występami, przygotowanymi przez uczniów naszej szkoły.

Spora przestrzeń placu przy naszej szkole została tego dnia wypełniona wszelakimi konkursami, stoiskami i rozrywkami. Były dmuchańce, klasowe (i nie tylko!) stoiska, występy artystyczne, quiz wiedzy o Lechu Poznań, hula-hop, rowerowy slalom, turnieje w wielu dyscyplinach sportowych (piłka nożna, siatkówka plażowa), gra w szachy, konkurs strzelania do celu (tarczy)… a to nie koniec atrakcji, które czekały tego dnia na przybyłych!

Ponadto zorganizowane zostały turnieje w dwóch dyscyplinach pozasportowych: przeciąganiu liny i skokach w workach, w trzech kategoriach: klas I – III, IV – VI oraz VII i gimnazjalnych. Rywalizacja ta przyniosła wiele satysfakcji (i śmiechu!) wszystkim uczestnikom i obserwującym.

Podczas festynu odbyła się także loteria, w ramach której do zdobycia było wiele atrakcyjnych nagród i upominków. Nagrodą główną był rower.

Zwieńczeniem imprezy był taniec belgijski, który zatańczyło 380 osób – na 380. rocznicę lokacji miasta Rawicza. Impreza przebiegła w dobrej i przyjaznej atmosferze. Osoby, które przybyły na nasz festyn, z pewnością nie były rozczarowane. Oby przyszłoroczna impreza była jeszcze lepsza!

Artykuł i zdjęcia na stronie Rawicz24.pl

Artykuł i materiał filmowy Telewizji RTM