Ekologia – to też ważna rzecz!

22 listopada 2017 r. klasy I, II i III z naszej szkoły uczestniczyły w spektaklu ekologicznym pt. „Baron Smog” , który sponsorowała Gmina Rawicz, w związku z propagowaniem programu gospodarki niskoemisyjnej. Współorganizatorami organizacji spektaklu byli: Dom Kultury w Rawiczu i Szkoła Podstawowa nr 6 w Rawiczu.

Tematem spektaklu była edukacja ekologiczna uczniów, propagowanie gospodarki niskoemisyjnej, segregowanie odpadów, a także dbanie o zdrowy styl życia, zdrowe odżywianie i ruch na świeżym powietrzu. Spektakl był bardzo ciekawy, a uczniowie brali w nim aktywny udział odpowiadając na przygotowane pytania i łamigłówki. Profesjonalni aktorzy teatralni dostarczyli uczniom dużej dawki informacji z zakresu ekologii, ochrony środowiska oraz wielu innych dziedzin. Dziękujemy!