Dzień pełen aktywności

Dnia 8 czerwca 2018 r. w naszej szkole odbyło się szereg imprez i aktywności edukacyjno-rekreacyjnych, zorganizowanych z okazji Dnia Dziecka, Dnia Patrona i Dnia Projektów Gimnazjalnych.

Ten pełny wrażeń dzień zapoczątkował apel z okazji Dnia Patrona naszej szkoły – Janusza Korczaka. Podczas uroczystości przedstawiono sylwetki zarówno patrona szkoły podstawowej – wspomnianego już „Starego Doktora”, jak i patrona oddziałów gimnazjalnych – założyciela miasta Rawicza, Adama Olbrachta Przyjmy – Przyjemskiego. Z częścią artystyczną wystąpili uczniowie klas szóstych i siódmych.

W kolejnych godzinach, w ramach kontynuacji obchodów Dnia Patrona, uczniowie klas III gimnazjum oglądali film Andrzeja Wajdy pt. „Korczak”, natomiast klasy IV – VII szkoły podstawowej brały udział w przygotowanych na tą okazję warsztatach edukacyjnych. Uczniowie klas II gimnazjum zaprezentowali zaś szerokiej publiczności, zgromadzonej w stołówce szkolnej, efekty realizowanych przez nich w okresie mijającego roku szkolnego projektów edukacyjnych. Ich tematy były bardzo zróżnicowane, poruszały ogromne spektrum działań na rzecz środowiska szkolnego i lokalnego.

Zwieńczeniem tego dnia stały się obchody święta najmłodszych – Dnia Dziecka. Uczniowie klas IV – VII oraz gimnazjalnych brali udział w grze miejskiej „Matematyczny Rawicz”, w ramach której, poruszając się po ulicach naszego miasta, rozwiązywali wyzwania stawiane im przez „królową nauk”, jednocześnie mierząc się z czasem – każda ekipa musiała dotrzeć do mety w jak najkrótszym czasie. Ponadto, już na obszarze naszej szkoły, część uczniów brała udział w zawodach „Matematyczny Escape Room”.

Uczniowie byli bardzo zadowoleni z takiej formy spędzenia czasu. Zamiast zajęć lekcyjnych poznali oni znacznie bliżej swoją najbliższą okolicę, zwiedzając nasze miasto, a także uczyli się, poprzez stawiane im zadania, organizacji oraz pracy zespołowej, dzięki której można było osiągnąć efekt w postaci zwycięstwa. Mamy nadzieję, że z takim pozytywnym odzewem nasze akcje będą się spotykały także w kolejnych latach!

zdj. Bożena Kałka