DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA W KLASACH I-III

30 października klasy I-III włączyły się w obchody Światowego Dnia Głośnego Czytania. Tego dnia naszym gościem był leśniczy, który opowiedział uczniom o swojej pracy, roli lasu w naszym życiu oraz ochronie środowiska naturalnego. W pięknej, baśniowej scenerii prezentującej „Magiczne Drzewo Słodziaków” przeczytał nam fragment książki Renaty Piątkowskiej „Przyjaciele mogą wiele, czyli magia z leśnej polany”. W zapoznanie nas z bohaterami leśnej polany zaangażowani byli również uczniowie z klasy III c, którzy pięknie przeczytali jeden z rozdziałów książki. Po przeczytaniu uczniowie odpowiadali na wiele pytań dotyczących treści lektury oraz ekologii i życia lasu. Niekończący się las rąk był dowodem na ogromne zaangażowanie i zainteresowanie dzieci. Było to prawdziwe święto czytania, które rozbudza ciekawość świata i pomaga zrozumieć siebie i innych.

Cała dekoracja została przygotowana przez uczniów klasy III d i powstała z surowców wtórnych: nakrętek, butelek, papieru. Klasa bierze udział w konkursie organizowanym przez sieć Biedronka, którego celem jest budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów. Jednym z zadań konkursowych było przygotowanie „Magicznego Drzewa Słodziaków”, w przygotowanie pracy zaangażowani byli również rodzice, którym serdecznie dziękujemy.