Dzień Drzewa

10 października br. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Święta Drzewa. To już 17 edycja akcji sadzenia drzew oraz edukacji ekologicznej. Na uroczystość przybyli wiceburmistrz gminy Rawicz-Pan Paweł Szybaj , Inspektor Nadzoru Nadleśnictwa Piaski-Pan Jarosław Zawierucha, dyrektor szkoły Pan Andrzej Szyszko oraz nauczyciele wraz z uczniami. Z tej okazji odbyły się konkursy w szkole: fotograficzny: ,,Magiczne drzewo” oraz konkurs: ,,Mój Najpiękniejszy Zielnik”. Na uroczystości zostały wręczone nagrody. W konkursie ,,Magiczne drzewo”: 1 miejsce Matylda Pierzchlewicz z klasy IVA, 2 miejsce Magdalena Skrzypczak z klasy IVA oraz 3 miejsce Julia Klemczak z lasy IVA. Natomiast w kategorii: ,,Mój Najpiękniejszy Zielnik” nagrody otrzymali: 1 miejsce Mateusz Samól, II miejsce Maksymilian Szkudlarek oraz 3 miejsce Kacper Trzcieliński (wszyscy uczniowie są z klasy VC. Zostało jak co roku przed budynkiem szkoły posadzone drzewo, w tym roku Drzewo dla Klimatu posadziła Pani Dorota Wysocka-Rapior, szkolny psycholog.

Opiekun Szkolnego Koła Ekologicznego

Sylwia Kwaśna-Żyto