Czytamy ze zrozumieniem

16 maja w małej szóstce odbył się szkolny konkurs dla uczniów klas I-III CZYTAM – ROZUMIEM – ODPOWIADAM. Celem konkursu było przede wszystkim wykorzystanie umiejętności dzieci młodszych w zakresie czytania i rozumienia tekstu oraz rozwijanie zainteresowań czytelniczych.

Uczniowie pięknie, wyraziście, z odpowiednią intonacją czytali wybrane fragmenty książek dostosowanych odpowiednio do wieku. Potem odpowiadali pełnym zdaniem na trzy pytania do tekstu. Komisja oceniała płynność czytania, intonację, rozumienie tekstu i udzielanie odpowiedzi. Uczniowie wspaniale poradzili sobie z zadaniami. W klasach I-III na każdym poziomie po zliczeniu punktów wybrano mistrza pięknego czytania, który przechodził na szczebel powiatowy.

Mistrzami zostali:

Zofia Kret kl. I d,

Jasiu Lis kl. II a,

Vanessa Domicz kl. III c

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i książki. Gratulujemy zwycięzcom!