„Zielona szkoła we Wroniawach”

Dużym wydarzeniem dla uczniów klasy Ia, Id i IIIb był trzydniowy pobyt w Domu Wczasów Dziecięcych we Wroniawach koło Wolsztyna. Uczniowie z wychowawcami w dniach 4 – 6 kwietnia 2018 roku przebywali w ramach ,,Zielonej Szkoły” w pałacu położonym na terenie malowniczego parku.

Zamiast nauki w szkolnej ławce zdobywali umiejętności w zakresie: zakładania pościeli, sprzątania pokoi, ścielenia łóżek. Uczyli się zaradności, samodzielności oraz odpowiedzialności. W czasie pobytu dzieci  miały możliwość integrowania się, obcowania ze sobą poza murami szkoły. Uczestniczyli w różnorodnych zajęciach terenowych,  zabawach dydaktycznych, turniejach sportowych, grach zespołowych i konkursach plastycznych. Uczniowie spotkali się z Indianami, dzięki temu mieli okazję poznać ich zwyczaje, stroje, strzelanie z łuku. Oprócz spacerów na świeżym powietrzu, poznali historię 200 – letniego pałacu. Przyjemnych wrażeń dostarczały też dyskoteki.

Humory dopisywały dzięki świetnej organizacji oraz opiece wychowawców.

Uczniowie uśmiechnięci, a co najważniejsze zadowoleni z głową pełną wrażeń, nowych doświadczeń i umiejętności wrócili do Rawicza. Na miejscu z utęsknieniem czekali już rodzice.