Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „(Nie)sprawność w szarości” Rawicz 2018

Protokół z obrad Jury Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „(Nie)sprawność w szarości” Rawicz 2018
z dnia 19.03.2018 roku

Jury w składzie:

  1. Przewodniczący:
    dr hab. prof. nadz. Jacek Jarczewski, artysta plastyk, Kierownik Katedry Malarstwa Architektonicznego i Multimediów Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu
  2. Członkowie:
    Sylwia Erbert-Hoja, artysta plastyk, pracownik BWA w Lesznie
    Sylwia Henkulak-Matysiak, artysta plastyk, działacz kultury
    Tomasz Bzdęga, artysta plastyk, działacz kultury
    Barbara Szumna, artysta plastyk, działacz kultury
    Marian Klimaszewski, wieloletni działacz kultury

Na konkurs napłynęło 1001 prac z terenu całej Polski wykonanych w rozmaitych technikach plastycznych: rysunkowych, malarskich, graficznych. Jury rozpatrywało nadesłane prace w trzech kategoriach wiekowych zgodnie z regulaminem konkursu. Nagrodzono i wyróżniono następujące prace:

GRAND PRIX – GŁÓWNA NAGRODA KONKURSU
ufundowana przez Burmistrza Gminy Rawicz:

Mikołaj Pruchniak, lat 12, Opole Lubelskie

Nagroda Kierownika Katedry Malarstwa Architektonicznego
i Multimediów we Wrocławiu:

Filip Glodny, lat 8, Rybnik

Nagroda Starosty Powiatu Rawickiego:

Magdalena Kabata, lat 11, Mrzeżyno

Nagroda Przewodniczącego Rady Gminy Rawicz:

Kacper Rejniak, lat 15, Ostrów Mazowiecka

Nagroda Dyrektora Miejskiego Biura Wystaw Artystycznych w Lesznie:

Bartłomiej Dmitruk, lat 15, Lublin

Nagroda Dyrektora Muzeum Ziemi Rawickiej:

Justyna Iskra, lat 12, Małomice

Nagroda Dyrektora Domu Kultury w Rawiczu:

Dominika Tymińska, lat 12, Bielsk Podlaski

Nagroda Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 6 w Rawiczu:

Alicja Mondzelewska, lat 5, Paczków

Nagroda Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 6 w Rawiczu:

Szymon Grabowski, lat 8, Gorzów Wielkopolski

Nagroda Biblioteki Gimnazjum w Sierakowie:

Izabela Noga, lat 12, Krzeszowice

Nagroda Ewy Lachery:

Paulina Laufer, lat 15, Nowy Tomyśl

Nagroda Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych w Rawiczu:

Julia Lis, lat 13, Rawa Mazowiecka

Kategoria wiekowa 5 – 8 lat:

I Nagroda: Kinga Maciejewska, lat 8, Szczytno

II Nagroda: Emilia Wal, lat 8, Lublin

III Nagroda: Adriana Kamińska, lat 7, Łęczna

Wyróżnienia: 
Aleksandra Falkowska, lat 6, Wielgie
Stanisław Truszczyński, lat 8, Gorzów Wielkopolski

Kategoria wiekowa 9 – 12 lat:

I Nagroda: Agata Bąk, lat 10, Dźwirzyno

II Nagroda: Małgorzata Górnisiewicz, lat 12, Dźwirzyno

III Nagroda: Martyna Wróbel, lat 10, Lublin

Wyróżnienia:
Julia Michniewicz, lat 12, Mrzeżyno
Dominik Radecki, lat 10, Lublin
Wiktoria Kossak, lat 12, Lublin

Kategoria wiekowa 13 – 15 lat:

I Nagroda: Roksana Zielińska, lat 13, Lublin

II Nagroda: Julia Suchańska, lat 13, Rybnik

III Nagroda: Gabriela Mucha, lat 15, Krzeszowice

Wyróżnienia:
Oliwia Łatecka, lat 15, Lublin
Eliza Hajdenrajch, lat 15, Poznań
Wiktoria Boryczka, lat 13, Rawicz
Oliwia Jagodzka, lat 15, Koluszki

Jury przyznało również Wyróżnienia Honorowe w postaci kwalifikacji na wystawę. Otrzymali je następujący młodzi twórcy:

Adam Koczot, lat 13, Lublin
Adam Piekarski, lat 14, Biała Podlaska
Aleksandra Antecka, lat 15, Staszów
Aleksandra Krawiec, lat 11, Lębork
Aleksandra Roszak, lat 14, Rawicz
Aleksandra Wilkosz, lat 15, Nowy Brzesk
Alicja Grodecka, lat 15, Głogów Małopolski
Alicja Sakwińska, lat 13, Lębork
Alicja Wojnarowska, lat 11, Dębica
Anastazja Gromacka, lat 9, Hajnówka
Angelika Prymula, lat 15, Krościenko nad Dunajcem
Anna Dorobis, lat 14, Rybnik
Anna Klimek, lat 11, Sobolew
Antoni Szyszko, lat 9, Jaworzno
Arkadiusz Krok, lat 12, Wola Zarczycka
Bartłomiej Śliz, lat 11, Sobolew
Cecylia Wajs, lat 10, Bolesławiec
Dagmara Kowalik, lat 13, Korzeniów
Dominika Majda, lat 10, Moszczenica
Dominika Nowicka, lat 7, Tuchola
Emilia Gołąb, lat 14, Laskowa
Gabriela Pikuła, lat 9, Gorzów Wielkopolski
Gracjan Jurga, lat 13, Rawicz
Hubert Apanowicz, lat 8, Lębork
Jacek Kujawa, lat 8, Tuchola
Jagna Cirocka, lat 8, Trzebiatów
Jakub Dzierżawa, lat 8, Paczków
Jakub Łukasz Soprych, lat 6, Pilzno
Julia Habdas, lat 11, Paczków
Julia Moląg, lat 15, Zabierzów
Julia Waszczuk, lat 11, Lębork
Julianna Szarecka, lat 11, Trzebiatów
Kacper Babik, lat 11, Sobolew
Kacper Frączyk, lat 10, Warszawa
Kacper Lewandowski, lat 10, Dębica
Kalina Rusinek, lat 15, Paczków
Kamila Kobus, lat 11, Sobolew
Karolina Cyrek, lat 14, Kraków
Karolina Kozierańska, lat 12, Warszawa
Karolina Koziura, lat 10, Dźwirzyno
Karolina Marcisz, lat 10, Laskowa
Katarzyna Majcher, lat 10, Kraków
Kinga Dudko, lat 14, Zabłudów
Kinga Galik, lat 12, Dębica
Klaudia Matuszewska, lat 15, Sompolno
Klaudia Wojtas, lat 15, Paczków
Konrad Tatera, lat 10, Rybnik
Lena Grabowska, lat 8, Tuchola
Lisa Szylinga, lat 15, Chorzów
Magdalena Grabowska, lat 11, Sobolew
Magdalena Hebda, lat 15, Laskowa
Maja Górska, lat 14, Lublin
Maja Makowska, lat 8, Paczków
Maksymilian Dziurzyński, lat 13, Dębica
Maria Bąk, lat 13, Rawicz
Marta Zieleźny, lat 9, Rybnik
Martyna Barcik, lat 9, Warszawa
Martyna Krajciewicz, lat 7, Dębica
Martyna Krężel, lat 11, Krościenko nad Dunajcem
Martyna Zakrzewska, lat 14, Rybnik
Mikołaj Dziurdzia, lat 15, Lublin
Mikołaj Komisarski, lat 13, Rawicz
Natalia Marcinkowska, lat 13, Kielce
Natalia Pawelec, lat 12, Sobolew
Natalia Ziółkowska, lat15, Bełżyce
Nikola Górska, lat 9, Kraków
Nikola Michałowska, lat 10, Lębork
Oliwia Jagodzka, lat 15, Różyce
Oliwia Kujawa, lat 10, Trzebiatów
Oliwia Łatecka, lat 15, Lublin
Oskar Banaszczyk, lat 11, Moszczenica
Otylia Nowicka, lat 10, Jezierzyce Kościelne
Patrycja Kołodziej, lat 15, Krasnystaw
Paulina Hinc, lat 10, Trzebiatów
Paulina Kowalska, lat 10, Stryków
Paulina Tokarczyk, lat 15, Bełżyce
Paweł Podworski, lat 13, Rawicz
Piotr Różnicki, lat 10, Bolesławiec
Przemysław Środa, lat 12, Zabierzów
Rafał Ottenburger, lat 10, Ruda Śląska
Sandra Sadowska, lat 15, Włoszakowice
Sebastian Ignasiak, lat 10, Nowy Targ
Sebastian Płonowski, lat 7, Lidzbark Warmiński
Stanisław Kudzia, lat 10, Paczków
Sylwia Mann, lat 16, Tychy
Szymon Rutkowski, lat 13, Tychy
Weronika Hoff, lat 12, Poznań
Weronika Kowalczyk, lat 15, Sobolew
Weronika Kozicka, lat 7, Gorzów Wielkopolski
Wiktor Grzegorzewski, lat 8, Gorzów Wielkopolski
Wiktor Lenkiewicz, lat 10, Lublin
Wiktor Piłat, lat 13, Dębica
Wiktoria Brzyszcz, lat 14, Staszów
Wiktoria Ćwik, lat 15, Będzin
Wiktoria Grudzień, lat 11, Lublin
Wiktoria Kłapucka, lat 12, Staszów
Wiktoria Kossak, lat 12, Lublin
Wiktoria Ptaszek, lat 7, Lębork
Wiktoria Słotwińska, lat 12, Bełżyce
Wiktoria Szczęsna, lat 9, Łęczna
Wojciech Głuszkiewicz, lat 15, Warszawa
Zofia Szarypo, lat 9, Warszawa
Zofia Walach, lat 11, Rybnik
Zofia Wojewódka, lat 9, Lębork
Zosia Kozłowska, lat 10, Trzebiatów
Zosia Oniszczuk, lat 6, Białystok
Żaneta Ziemianin, lat 10, Laskowa