Wernisaż wystawy w Galerii na Piętrze

W dniu 20 grudnia br. w działającej przy naszej szkole Galerii na Piętrze odbył się wernisaż wystawy malarstwa Jacka Jarczewskiego „Eksperiencje 2017„. Ekspozycja prezentuje prace artysty z ostatniego roku, jest przygotowaniem do jubileuszu artysty – 30-lecia pracy twórczej.

– Od blisko roku jestem „wolnym strzelcem” – podkreślił Jacek Jarczewski. – Mam więcej czasu na malowanie, praca samorządowa bardzo mnie absorbowała. Teraz nastąpił jakby wybuch tłumionych emocji i pomysłów. Słowo „eksperiencje” rozumiem jako doświadczenie plus umiejętności.

– Jacek Jarczewski znajduje się w apogeum twórczości, obrazy są świetne, po prostu wyjątkowe – powiedział komisarz wystawy, opiekun Galerii na Piętrze oraz nauczyciel plastyki w naszej szkole Witold Adamczyk. – Składają się na to trzy elementy: dogłębne wykształcenie, długoletnia praktyka i czucie materii malarskiej połączone z wrażliwością.

Artysta mówił również o początkach swojej edukacji, stosowanych technikach malarskich i odwołaniu do korzeni twórczości plastycznej, malowania ściennego, nawet w jaskiniach. Wernisaż swoim występem umilał duet Agata Nadrowska (śpiew) i Aleksander Kubacki (gitara). Wykonali kilka przebojów muzyki pop.