Uczniowie „zmierzyli się” z równaniami

Mikołajkowy Konkurs Chemiczny w tym roku zorganizowany został po raz szósty. Wzięło w nim udział 35 uczniów naszej szkoły. W poszczególnych rocznikach przedstawia się to następująco: 9 uczniów z klas VII, 17 uczniów klas II gimnazjum i 9 uczniów klas III gimnazjum. Wszyscy chętni zebrali się w stołówce szkolnej, gdzie zmierzyli się z przygotowanymi arkuszami pod hasłem „Zmierz się z równaniami”. Poziom był bardzo wyrównany, a uzyskane wyniki zaskakujące.

W kategorii klas VII pierwsze miejsce – zdobywając 100% możliwych punktów – uzyskali: Julia Jarczewska (VIIb), Natalia Bałuniak (VIIb) oraz Bartosz Pęcherski (VIIb), drugie miejsce zajęła Varvara Olinyk (VIIb), trzecie miejsce dla Alicji Kochan (VIIb).

Wśród gimnazjalistów klas drugich pierwsze miejsce – zdobywając również 100% możliwych punktów – uzyskała Patrycja Stefanowska (IIc), drugie miejsce zajęli: Kamil Cugier (IId), Oliwia Talaga (IIc), Tomasz Birk (IIg), Aleksandra Barańska (IIf), Damian Jarus (IIf), Vanessa Żyto (IIg) oraz Wiktor Szajerka (IIf), trzecie miejsce dla Bartosza Kowalskiego (IIc) i Piotra Popiela (IIg).

Pierwsze miejsce w kategorii klas III zdobyli: Cyryl Augustyniak (IIIa) oraz Kacper Skrzypek (IIIc), drugie miejsce Marta Pierzchała (IIIf), trzecie dla Aleksandry Mikołajczyk z klasy IIIc.

Wszystkim uczestnikom mikołajkowej zabawy serdecznie gratuluję i życzę równie udanych startów w kolejnych konkursach chemicznych.

Violetta Stawecka – Lisiecka

nauczyciel chemii