Uczniowie w Rawagu

Dnia 20 grudnia 2017r. grupa uczniów klas trzecich gimnazjalnych ze Szkoły Podstawowej nr 6,  pod opieką doradcy zawodowego – p. Weroniki Stankiewicz oraz opiekuna – p. Kamili Wiśniewskiej, uczestniczyła w wycieczce do zakładu Rawag w Rawiczu.

Rawag – to Rawicka Firma Wyposażenia Wagonów RFWW RAWAG Sp. z o. o. Zakład ten funkcjonuje już na rynku ok. 47 lat. Jest to firma stale rozwijająca się,  która stosuje własne rozwiązania konstrukcyjno-technologiczne, produkuje nowoczesne wyroby do wagonów pasażerskich, składów zespołowych, tramwajów, autobusów szynowych, metra, autobusów i statków. Pan Krzysztof Maćkowiak – szef produkcji opowiedział pokrótce historię firmy, natomiast p. Zbigniew Fogt oprowadził uczniów po halach produkcyjnych, gdzie młodzież mogła zobaczyć cały proces powstawania wyrobów, począwszy od projektowania do efektu końcowego, czyli gotowych elementów. Uczniowie zwiedzili również magazyn oraz mieli możliwość zobaczyć zastosowanie produktów w rzeczywistości, np. przechodzili przez rozsuwane tramwajowe drzwi, które na co dzień mogą zobaczyć, np. jadąc tramwajem w Poznaniu.