Spotkanie z Mikołajem

W grudniu 2017 r. klasa I a i I d uczestniczyły w warsztatach świątecznych w Kreatywnym Obiekcie Multifunkcyjnym w Miliczu. Tam uczniów przywitały elfy św. Mikołaja, które zaprosiły nas na przedstawienie teatralne o historii ozdób choinkowych. Elfy w zabawny sposób przeprowadziły dzieci przez historię powstawania bombki oraz włączyły w poszukiwanie bombki wykonanej w wersji 3D, na którą z niecierpliwością czeka pani Mikołajowa.

Następnie elfy zaprosiły uczniów na dekorację pierników oraz własnoręczne ozdabianie bombek. Dzieci brały również udział w poszukiwaniu zagubionych bombek w Komnacie Bombki. Za bardzo dobre wywiązanie się z powierzonych zadań, uczniowie przy pomocy elfów, narysowali swoje wymarzone prezenty, a listy z gotowymi pracami zostały wrzucone do specjalnej Mikołajowej skrzynki życzeń. Ostatnim, ale najważniejszym punktem wycieczki, na które uczniowie czekali z niecierpliwością, było spotkanie z Mikołajem, który podarował wszystkim lizaki z własnoręcznej manufaktury. W radosnych, przedświątecznych nastrojach z bombkami i pierniczkami wróciliśmy do Rawicza.