Spotkanie z książką

16 marca już po raz trzeci odbyło się w naszej szkole spotkanie z książką i panią Grażyną Płóciennik – bibliotekarką z Rawickiej Biblioteki Publicznej oddział dla dzieci. W spotkaniu uczestniczyły klasy I c i I d. Tym razem usłyszeliśmy historyjkę Czytam sam „Rower Pani Klary”. Jest to jedna z serii historyjek przygotowanych specjalnie do samodzielnego czytania. Na końcu każdej z książeczek czekają na dzieci ciekawe zadania odwołujące się do treści opowiadania. Celem spotkania było przede wszystkim rozbudzenie zainteresowania książkami, rozwinięcie potrzeby chodzenia do biblioteki.

Pani Grażynka zwracała uwagę uczniów na poznawcze walory książek, sytuacje humorystyczne, kolorowe ilustracje, podkreśliła też, że warto czytać książki.

To było bardzo miłe spotkanie i czekamy na kolejne.

Dziękujemy p. Grażynce za poświęcony nam czas!