Spotkanie z książką uczniów klas Ia i Id

Dnia 18 stycznia 2018 roku już po raz kolejny klasa I a i I d odwiedziła Bibliotekę dla dzieci. Celem wyjścia było spotkanie z książką. Tym razem usłyszeliśmy historie z książki „Mali bohaterowie” Barbary Gawryluk.

To książka niezwykła, bo wszystko, co tam opisane jest prawdą. Autorka, z uwagą wysłuchała historii małych bohaterów i skrupulatnie je opisała, żeby nikt nie miał wątpliwości, że dzieci – młodsze i starsze – w sytuacjach zagrożenia potrafią reagować dorośle, dojrzale i odpowiedzialnie. Okazało się też, jak ważne jest mądre wychowanie – rodzice bohaterów książki zadbali, by znały swój adres, a przede wszystkim numery telefonów alarmowych. Dzięki temu wiedziały, jak zareagować w niebezpieczeństwie: jak ratować siebie i innych. Mali bohaterowie udowadniają, że najważniejsza jest wrażliwość, odwaga, wiedza i chęć niesienia pomocy. Uczniowie chętnie i w skupieniu słuchali czytanych historii. Potem była dyskusja, jak powinniśmy się zachować, gdyby spotkało nas coś złego. Z wielkim zainteresowaniem słuchamy tak wspaniałych opowiadań i czekamy na więcej. To było niezwykłe ,,Spotkanie z książką”.