Powiatowy Konkurs Matematyczny „Tangram Matematyczny”

Dnia 15 grudnia w naszej szkole odbył się I Powiatowy Konkurs Matematyczny „TANGRAM MATEMATYCZNY”. Celem konkursu było rozwijanie wśród uczniów: logicznego myślenia, poszukiwanie różnych rozwiązań oraz rozwijanie wyobraźni. Najważniejszym jednak – zdrowa rywalizacja i możliwość wykazania się swoimi umiejętnościami.

Konkurs miał charakter inny niż większość konkursów matematycznych. Uczestnicy mieli za zadanie ułożenie w wyznaczonym czasie figur za pomocą układanki. Konkurs rozgrywał się w 3 kategoriach wiekowych i w każdej z nich uczniowie naszej szkoły zajęli czołowe miejsca. W kategorii klas 4-5 Piotr Boryczka zajął I miejsce, w kategorii klas 6-7 Franciszek Normann zajął III miejsce, a w kategorii klas gimnazjalnych Hubert Andersch zajął II miejsce.