Pięknie czytali strofy o zwierzętach

Dnia 3 marca odbyła się już IV edycja Gminnego konkursu pięknego czytania „Strofy o zwierzętach” organizowanego przez Bibliotekę Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Sierakowie. Jury oceniało umiejętności płynnego czytania, interpretacji oraz dykcji wśród uczniów klas V i VI naszej gminy. Wśród prezentowanych fragmentów dominowała proza o tematyce związanej ze zwierzętami. Nie zabrakło również wierszy o tej tematyce. Laureatami konkursu w tym roku zostali: 1 miejsce – Jakub Maciołka ze Szkoły Podstawowej w Sierakowie, 2 miejsce – Aleksandra Klimczak ze Szkoły Podstawowe nr 4 w Rawiczu, 3 miejsce – Julia Stolaś z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 2 w Rawiczu, wyróżnienie – Lena Staszko Szkoły Podstawowej w Sierakowie. Osoby nagrodzone otrzymały piękne nagrody książkowe oraz pamiątkowe dyplomy.