Jasełka w klasie I d

19 grudnia 2017 r. klasa I d zaprosiła rodziców na Jasełka Bożonarodzeniowe. Głównym celem tej uroczystości było wprowadzenie uczestników w radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, wzmacnianie więzi emocjonalnej z rodziną, rozwijanie indywidualnych predyspozycji i uzdolnień aktorskich dzieci oraz nabywanie odwagi, śmiałości podczas występów przed publicznością.

Przedstawienie było wyjątkowe. W specjalnie przygotowanych strojach oraz w pięknej scenografii, uczniowie przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Zgromadzeni rodzice mogli przeżyć historię Maryi i Józefa szukających schronienia na noc. Sala wypełniona była aniołkami, które śpiewały kolędy, pastorałki i wspaniale recytowały przygotowane wierszyki. Do szopki przybyli też pastuszkowie, dzieci oraz królowie, którzy przynieśli Dzieciątku dary. Całej tej uroczystości towarzyszyła przepiękna gama kolęd i pastorałek w wykonaniu artystów. Niejednej osobie zakręciła się łezka w oku… Kiedy część artystyczna dobiegła końca, a występujący aktorzy otrzymali gromkie brawa, zaśpiewali piosenkę „Jest taki dzień”.

Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla aktorów, jak i rodziców. Na koniec uczniowie złożyli życzenia Bożonarodzeniowe rodzicom dzieląc się opłatkiem i wręczyli upominki – świeczniki oraz gwiazdeczki z masy porcelanowej.

To jednak nie był koniec spotkania wigilijnego, dzieci z niecierpliwością wyczekiwały Gwiazdora, który z dźwiękiem dzwonków pojawił się nagle w drzwiach z dużym workiem wypełnionym prezentami. Uczniowie przywitali Go okrzykiem radości i wierszykami. Resztę czasu mile spędzono na rozmowach przy słodkim poczęstunku przygotowanym przez rodziców.

To popołudnie było naprawdę magiczne i wyjątkowe. Wszystkim rodzicom serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc i piękne prezenty, które dzieci otrzymały.