II spotkanie z książką

Dnia 1 grudnia już po raz drugi odbyło się spotkanie z książką i panią Grażyną Płóciennik – bibliotekarką z Rawickiej Biblioteki Publicznej – oddziału dla dzieci. W zajęciach uczestniczyły dzieci z klas Ib i Id. Uczniowie z wielką niecierpliwością czekali na to spotkanie.

Tym razem usłyszeliśmy opowieść Joanny Krzyżanek „Przygoda u świętego Mikołaja”. Opowiada o przyjaciołach, którzy odwiedzają dom świętego Mikołaja, ale gospodarza nie zastają. Jeśli nie wróci – nie będzie prezentów. Uczniowie w wielkim skupieniu i ciekawością słuchali przygód bohaterów. Dowiedzieli się również, jakie potrawy pojawiają się na świątecznych stołach we Francji, Szwecji, Anglii, Włoszech oraz, jak przygotować jadalne bombki, korzenne pierniczki, orzechowe czapki, cytrynowe buty i czekoladowe choinki. Po zakończonym czytaniu przyszedł czas na pytania. Wyobraźnia uczniów podziałała, pytań było wiele… Każde spotkanie z panią Grażynką jest bardzo udane i jeszcze nigdy żadne z nich nie było nudne. Dziękujemy za miłe spotkanie i czekamy na kolejne.