Finał Halowego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora SP6

W piątek, 9 lutego br. w hali sportowej naszej szkoły odbyły się finały Halowego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Szkoły. Rozgrywki, które odbywały się przez całe I półrocze roku szkolnego 2017/2018, cieszyły się sporym zainteresowaniem uczniów, co szczególnie było zauważalne właśnie w tym dniu.

W ramach klas IV – VI pomiędzy sobą w finale zmierzyły się drużyny Czerwonych Diabłów i Bright Lightning. Po emocjonującym widowisku ostatecznie puchar trafił do tego drugiego zespołu, po rzutach karnych (3:2, w meczu – 1:1)

W ramach klas VII oraz gimnazjalnych odbyły się dwa spotkania: mecz o III miejsce oraz finał główny. W tym pierwszym meczu naprzeciw siebie stanęły drużyny: Rebelia oraz Black Squad. W obecności sporej rzeszy kibiców „czarni” wygrali z Rebelią 3:0 i stanęli na najniższym stopniu podium.

Finał główny, podczas którego zmierzyły się drużyny Pinky Gang i Czerwonych Diabłów, obserwowała licznie zgromadzona na trybunach publiczność, która zachęciła oba zespoły do walki swoim niesamowitym, żywiołowym dopingiem. Spotkanie uroczyście rozpoczął prezes klubu Rawia Rawicz, wieloletni sympatyk i promotor futbolu na terenie naszego miasta oraz powiatu, pan Krzysztof Kołeczko. Jak każde widowisko, także i to obfitowało w zwroty akcji, jednakże zwycięzca mógł być tylko jeden – i ostatecznie, stosunkiem 3:2, tym wygranym okazała się drużyna „Różowych”. W trakcie meczu swój układ taneczny zaprezentowały uczennice z zespołu tanecznego „Sweet Dreams”.

Rozstrzygnięte zostały nagrody: króla strzelców, najlepszego bramkarza oraz zawodnika finału. Nagrody, medale i puchar, ufundowane przez sklep sportowy „Beta” oraz szkołę, wręczyli: sędzia główny spotkania, pan Piotr Łukasiewicz, dyrektor szkoły, pan Andrzej Szyszko, przedstawiciel sklepu sportowego „Beta”, pan Rafał Dziewięcki, oraz prezes klubu piłkarskiego Rawia Rawicz, pan Krzysztof Kołeczko.

Relacja z finałów dostępna także na stronie Telewizji RTM!