Dziesiąty raz w Białce Tatrzańskiej

W dniach 8 – 12 stycznia 2018 r. zorganizowaliśmy obóz narciarski. Odbył się on już po raz dziesiąty, ponownie w pięknej i urokliwej Białce Tatrzańskiej.

5-dniowe zimowisko obfitowało w wiele atrakcji, m.in. jazdę na nartach, na łyżwach, curling, zjazd na oponach, a także zajęcia na basenie. Nasi uczniowie pod fachową opieką opanowali na bardzo dobrym poziomie jazdę na nartach, zjeżdżając na stokach o różnych poziomach trudności, położonych w okolicy Białki: Bukowinie Tatrzańskiej, Małym Cichym, a również i w samej Białce. Podczas wycieczki zwiedzili oni także Zakopane, m.in. spacerując po Krupówkach i odwiedzając Wielką Krokiew.

Obóz dostarczył bardzo wiele pozytywnych emocji oraz przeżyć. Warto nadmienić, iż oprócz naszej szkoły w zimowisku brali udział także uczniowie Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Kaczkowie oraz Szkoły Podstawowej nr 5 w Rawiczu – Sarnowie. Wspólny obóz trzech szkół wpływa na integrację osób z różnych środowisk – uczyliśmy się przebywania poza środowiskiem szkolnym, kultury i szacunku dla drugiego człowieka oraz dbaliśmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Zapoznaliśmy się także z zasadami obowiązującymi na stoku.

Organizatorem obozu i opiekunem uczniów była nauczycielka wychowania fizycznego naszej szkoły, pani Agata Roszak.