Dzień Świętego Patryka dla najmłodszych

W piątek, 16 marca, obchodziliśmy w szkole Dzień Świętego Patryka, patrona Irlandii. Tego dnia w budynku szkolnym przy Wałach Jarosława Dąbrowskiego królował kolor zielony oraz motyw trzylistnej koniczynki. Uczniowie klas I-III zebrali się na szkolnej auli, aby wziąć udział w specjalnej lekcji pełnej różnorodnych gier i zabaw. Najmłodsi bawili się wyśmienicie układając puzzle z podobizną leprechaun’a, jedząc szpinakowe ciastka, tańcząc do rytmów irlandzkiej muzyki, a przede wszystkim rywalizując między sobą w zespołach klasowych. Spośród klas I honorowe I miejsce zajęła klasa 1d, natomiast wśród klas II-III niepokonana okazała się klasa 3b. Na zakończenie wszyscy uczestnicy imprezy otrzymali słodką nagrodę, oczywiście w zielonym opakowaniu.

Klasy I

Klasy II-III

I miejsce

Id

IIIb

II miejsce

Ib

IIId

III miejsce

Ia

IIIa

IV miejsce

Ic

IIa

V miejsce

IIIc

Organizator

Kamila Pluhar