Dzień Chemika w SP6

We wtorek, 13 marca, 81 uczniów wzięło aktywny udział w szóstej edycji Dnia Chemika.

Warsztaty rozpoczęły się od drugiej godziny lekcyjnej, a zakończyły się wspólnym pokazem w stołówce szkolnej na szóstej lekcji. W tym czasie w dwóch salach lekcyjnych 81 uczniów z klas IV – VII oraz II i III gimnazjalnych uczestniczyło w zajęciach warsztatowych, laboratoryjnych, prowadzonych przez pracowników Centrum Chemii w Małej Skali działającego przy Pracowni Dydaktyki Chemii Wydziału Chemii Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Na szóstej godzinie lekcyjnej organizatorzy zajęć wszystkich biorących udział w warsztatach zaprosili na pokaz efektownych doświadczeń – najodważniejsi mogli również w niektórych wziąć udział. To niepowtarzalne spotkanie z chemią, w 100% doświadczalne, ma na celu wzbudzić zainteresowanie uczniów tym przedmiotem. Chemia w małej skali,  często określana jako mikrochemia, jest techniką wspomagającą doświadczalne nauczanie chemii, sprzyja kreatywności, indywidualizacji wykonywanych doświadczeń. Zajęcia warsztatowe są bezpieczne dla ucznia, pozwalają na właściwą interpretację przeprowadzanych doświadczeń i trafne sformułowanie wniosków po ich wykonaniu. Po raz kolejny uczestnicy warsztatów przeżyli niepowtarzalną przygodę z chemią.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie chemicznym organizowanym z okazji Dnia Chemika. Termin konkursu zostanie podany w najbliższym czasie.

Na kolejny Dzień Chemika zapraszamy już za rok!

Organizator

Violetta Stawecka – Lisiecka