Szkolne rozgrywki szachowe

19 października br. w Szkole Podstawowej nr 6 w Rawiczu odbyły się Szkolne Rozgrywki Szachowe. Spośród dziesiątki najlepszych szkolnych graczy wyłoniono zwycięzców: I miejsce uzyskał Karol Żyto – uczeń kl. VC, II – Damian Jarus z kl. IIF gimnazjalnej, a III miejsce zdobył gimnazjalista z kl.IIIA - Cyryl Augustyniak. O krok od podium uplasowała się Julita Pietruszewska – jedyna dziewczyna występująca w rozgrywkach. Zwycięska ekipa będzie reprezentować szkołę na szczeblu powiatowym. Organizatorami rozgrywek byli nauczyciele - R.Kononowicz, B.Strugała i W. Stankiewicz.

Czytaj więcej...

Składka zamiast kwiatka - podsumowanie

W imieniu Szkolnego Klubu Wolontariusza z wielką radością chciałabym poinformować, że w akcji „Składka zamiast kwiatka” udało nam się zebrać kwotę 3.017 złotych. Pieniądze zostały wpłacone na konto Społecznego Komitetu Budowy Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Rawiczu.Za wsparcie i zaangażowanie serdecznie dziękujemy!

Małgorzata Poniecka

Czytaj więcej...

Dzień Edukacji Narodowej już za nami

W dniu 13 października br. odbył się w holu szkoły apel z okazji Święta Edukacji Narodowej. Uczestniczyli w nim uczniowie wszystkich klas szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Dyrektor szkoły, Andrzej Szyszko, wygłosił przemówienie oraz wręczył uroczyście nagrody i stypendia nauczycielom oraz wyróżniającym się uczniom.

Czytaj więcej...

Pływanie z sukcesami

W dniu 18 października 2017r. odbyły się, na basenie OSiR w Rawiczu, zawody rangi powiatowej Igrzysk Dzieci oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej w pływaniu drużynowym. Uczestniczyli w nim także wychowankowie naszej szkoły - łącznie 4 drużyny (2 dziewczęta - klasy IV-VI i VII-gimnazjalne, 2 chłopcy - tak samo), którzy osiągnęli kilka znaczących sukcesów.

Czytaj więcej...

Podróże po literaturze - spotkanie I

19 września 2017 roku uczniowe klas I i IIa wybrali się w interesującą podróż do Rawickiej Biblioteki Publicznej. Czekała tam na nich pani Joanna Krzyżanek, autorka książek dla dzieci. Oczarowane dzieci słuchały opowiadania o przygodach Cytrynki. Po uważnym słuchaniu wszyscy własnoręcznie zrobili maleńkie zabawki pachnące czekoladą i cynamonem. Bardzo dziękujemy Paniom bibliotekarkom za zaproszenie.

Czytaj więcej...

Podkategorie

 
 

Informacje o systemie

Copyright © 2018 SP6 Rawicz - Oficjalna strona szkoły. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.