Otwarty Turniej Unihokeja

W dniu 1 grudnia br. w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 5 w Rawiczu-Sarnowie odbył się Otwarty Turniej Unihokeja, zorganizowany przez animatorów kompleksu sportowego "Orlik", mieszczącego się w ramach tejże szkoły. Uczestniczyły w nim dwie drużyny z naszej szkoły (gimnazjum) - dziewcząt i chłopców.

Czytaj więcej...

Zabawa andrzejkowa dla rodziców - 25 listopada 2017

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania zabawy andrzejkowej w dniu 25 listopada 2017 roku. Rodzicom za wspaniałe wypieki, za cenne fanty i przede wszystkim za udział w zabawie. Dziękujemy za wyśmienitą atmosferę i wspólnie spędzony czas. Dzięki Państwu pozyskaliśmy środki finansowe dla szkoły.

Rada Rodziców oraz Dyrektor
i Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej nr 6 im. J. Korczaka w Rawiczu

Czytaj więcej...

Pływackie sukcesy w Poznaniu

W dniu 16 listopada br. na kompleksie Term Maltańskich w Poznaniu odbyły się finały wojewódzkie Igrzysk Dzieci oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej, w których uczestniczyli reprezentanci naszej szkoły. Wyjazd ten zaowocował bardzo dobrymi wynikami, bowiem nasze sztafety dziewcząt oraz chłopców (gimnazjum) zajęły odpowiednio: V oraz XII miejsce w skali województwa wielkopolskiego. Wśród szkół podstawowych natomiast dzielnie, choć z mniejszymi sukcesami, walczyła nasza reprezentacja dziewcząt.

Czytaj więcej...

Powiatowy Konkurs Recytatorski 2017

 

22 listopada odbyła się XVIII edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego klas III, która miała miejsce w Szkole Podstawowej nr 1 w Rawiczu. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Katarzyna Krzyżosiak, Maria Jóska i Zofia Jurdeczka.  Zgodnie z regulaminem konkursu, uczestniczki zaprezentowały piękne recytacje wierszy Hanny Ożogowskiej. Komisja konkursowa wyróżniła uczennicę Katarzynę Krzyżosiak z klasy III a, prezentującą wiersz pt. „Przyszła wiosna”.

Czytaj więcej...

Konkurs recytatorski dla uczniów klas I - III "Książka w poezji dziecięcej"

 Dnia 9 listopada 2017 roku odbył się Konkurs recytatorski Książka w poezji dziecięcej.  W wyniku eliminacji klasowych  z każdego oddziału  wyłoniono jednego uczestnika konkursu szkolnego.I miejsce zajęła Marysia Jóska z klasy 3b za wiersz Do młodych czytelników Kornela Makuszyńskiego, II miejsce za recytację wiersza Książeczka Lucyny Krzemienieckiej zajęła uczennica klasy 1 d – Urszula Kret oraz II miejsce zajął Antoni Szybaj z 1a za wiersz Skarga książki Jana Huszczy. Poziom recytowanych wierszy był bardzo wysoki, były dyplomy i nagrody. 

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów artystycznych.

Czytaj więcej...

Podkategorie

 
 

Informacje o systemie

Copyright © 2018 SP6 Rawicz - Oficjalna strona szkoły. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.