Pierwszy mikołajkowy turniej piłki siatkowej w naszej szkole

W dniu 15 grudnia bieżącego roku w naszej szkole rozegrano Mikołajkowy Turniej Siatkówki. Celem rozgrywek była integracja społeczności szkolnej poprzez zabawę oraz zachęta do aktywnego spędzenia czasu wolnego. Uroczystego otwarcia turnieju dokonał dyrektor szkoły Pan Andrzej Szyszko.

Czytaj więcej...

Ciekawa lekcja na temat cyberprzemocy

W klasie 6b podczas godziny wychowawczej odbyła się bardzo ciekawa lekcja na temat współczesnej wersji agresji – cyberprzemocy. Uczennice Zuzanna Kędzia, Agnieszka Lew oraz Magdalena Odrzywałek zaprezentowały samodzielnie nagrany film, który był pretekstem do dyskusji na temat przyczyn i skutków zachowań bohaterów opowiadania. Następnie podzielona na grupy klasa miała do wykonania szereg bardzo interesujących zadań. Lekcja zakończyła się odczytaniem prawdziwej historii nastolatki z Wielkiej Brytanii Hanny Smith, która uzmysłowiła uczniom klasy 6b, jak tragiczne w skutkach może być wyśmiewanie w sieci.

Czytaj więcej...

Andrzejki 2017 w klasach I - III

Tradycyjnie, jak w latach ubiegłych, w klasach I-III odbyły się andrzejki klasowe. Był to dzień wróżb, radości, zabawy i słodkości. Nie zabrakło muzyki i tańca. Wszystkim uczniom, taka forma wspólnego spędzania czasu bardzo się podobała. Szkoda, że na kolejne wróżby musimy czekać cały rok!

Czytaj więcej...

Spotkanie z górnikami

Grudniowy czas to nie tylko oczekiwanie na Świętego Mikołaja i okres świąteczny. W tym miesiącu przypada także inne ważne święto - Barbórka. Któż mógłby nam lepiej opowiedzieć o trudach tego zawodu, jak nie sami górnicy? Dlatego w piątek – 8 grudnia w naszej szkole miało miejsce spotkanie uczniów klas  I z górnikami. W czasie spotkania dzieci poznały tradycje górnicze oraz zdobyły wiedzę i informacje na temat organizacji pracy i funkcjonowania kopalni.

Czytaj więcej...

Spotkanie z podróżnikiem

W dniu 1 grudnia 2017r. po raz kolejny gościliśmy w naszej szkole podróżnika, pana Bolesława Grabowskiego. Spotkanie z tym niezwykłym człowiekiem zorganizowały pani Hanna Janura oraz pani Halina Knuła.

Czytaj więcej...

Podkategorie

 
 

Informacje o systemie

Copyright © 2018 SP6 Rawicz - Oficjalna strona szkoły. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.