Świąteczny dar serca

W mikołajkowe popołudnie podczas zebrań z rodzicami w naszej szkole odbył się kiermasz bożonarodzeniowy przygotowany przez Szkolne Koło PCK. Znalazły się na nim ozdoby, kartki świąteczne wykonane przez uczniów oraz słodkości przekazane przez rodziców. Zebrane datki z kiermaszu zostały przeznaczone na paczki świąteczne dla wielu dzieci z naszej szkoły. Paczki zostały podarowane dzieciom we wtorek, 19 grudnia. 

Tego dnia również członkowie Szkolnego Koła PCK wraz z opiekunkami odwiedzili Dzienny Dom Pomocy Społecznej w Rawiczu składając seniorom i pracownikom serdeczne życzenia bożonarodzeniowe wraz z upominkiem w postaci stroika i kartek świątecznych.

Czytaj więcej...

Jasełka w naszej szkole

Jasełka to widowisko o Bożym Narodzeniu, które są wpisane w polską tradycję. Tegoroczne Jasełka w naszej szkole, zatytułowane "1-0 dla Nieba", zostały przygotowane przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 i uczniów Gimnazjum pod opieką pani Wiesławy Łukowiak. Oprawą świetlną i akustyczną zajęli się uczniowie klasy III a: Jakub Sławiński i Patryk Kozelka. Wystąpił chór ”Kameleon” pod kierownictwem pani Jowity Augustyniak w akompaniamencie pana Przemysława Nowickiego, a także uczniowie z koła teatralnego „Wstecz” pod kierunkiem pani Kingi Helińskiej-Szpajdy.

Czytaj więcej...

Wernisaż wystawy w Galerii na Piętrze

W dniu 20 grudnia br. w działającej przy naszej szkole Galerii na Piętrze odbył się wernisaż wystawy malarstwa Jacka Jarczewskiego "Eksperiencje 2017". Ekspozycja prezentuje prace artysty z ostatniego roku, jest przygotowaniem do jubileuszu artysty - 30-lecia pracy twórczej.

Czytaj więcej...

Uczniowskie dekoracje ozdabiają naszą szkołę!

Hol "dużej Szóstki" ozdabiają obecnie dekoracje świąteczne, wykonane przez uczniów z naszej szkoły pod kierunkiem pana Witolda Adamczyka, nauczyciela plastyki i zajęć artystycznych. Są to m.in. choineczki, uformowane śnieżynki czy inne, różnorodne ozdoby. Nasi uczniowie przygotowują także wiele innych przedmiotów, które także dodają ozdoby naszym szkolnym korytarzom. Były to m.in. rzeźby, a także specjalne dekoracje, które zatytułowane zostały "Jesień odeszła". Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć!

Czytaj więcej...

Halowy Turniej Piłki Nożnej - zapadły pierwsze rozstrzygnięcia!

18 grudnia oficjalnie wystartował I Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 6. Rozegrane zostały już pierwsze spotkania zespołów w ramach faz grupowych. Rozgrywki odbywać się będą pod zmienioną nazwą, jednak organizatorzy liczą, że ekscytujących meczów i pięknych zwrotów akcji w finałach jak zwykle nie zabraknie.

Czytaj więcej...

Podkategorie

 
 

Informacje o systemie

Copyright © 2018 SP6 Rawicz - Oficjalna strona szkoły. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.