Informacja dotycząca dowozów

Od dnia 9 września 2019r. (poniedziałek) z powodu braku chętnych uczniów zostaje zawieszony odwóz o godz. 16.10.

Uczniowie, którzy będą chcieli korzystać z odwozu o godz. 16.10 proszeni są o zgłoszenie się do sekretariatu szkoły.

Olimpijskie bieganie w Racocie

14 września 2019 r. odbył się XXVI Bieg Olimpijski im. Ireny Szewińskiej – Racot 2019. W drugi weekend września rokrocznie odbywa się Bieg Olimpijski w Racocie. W tej sportowej rywalizacji od wielu lat pod opieką pani Agaty Roszak brali udział także i nasi uczniowie. Nie inaczej było i w tym razem, gdzie wszyscy reprezentanci naszej placówki wraz z opiekunkami panią Dorotą Kasperczak i panią Agatą Roszak pokonali dystans 5 kilometrów. Tuż po biegu odbył się piknik rodzinny i loteria charytatywna. Razem ze szkołą w Sierakowie w zmaganiach uczestniczyli także uczniowie Szkoły Podstawowej w Kaczkowie i Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Rawiczu.

Międzynarodowy Dzień Kropki

17 września klasy I- III obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki.

Międzynarodowy Dzień Kropki jest świętem kreatywności, odwagi
i zabawy. Tego dnia nasze ubrania wypełnione były kolorowymi kropkami. Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta. Uważnie obejrzeliśmy bajkę o zwyczajnej kropce, która zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła wszystkim dzieciom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności- talenty. Uczniowie naszej szkoły postanowili tak jak Vashti poszukać swoich talentów. Tego dnia lekcje zamieniły się w pracownie rozwijające twórcze myślenie i kreatywność.

Czytaj więcej

Ogólnopolski Bieg „Cała Polska Biega”

Dnia 15 września 2019 r odbył się w Sarnowie na stadionie Ogólnopolski Bieg „Cała Polska Biega”.
Jest to cykliczna impreza sportowa organizowana celem promowania zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu wolnego. W biegu rywalizowały dzieci młodzież oraz dorośli w swoich kategoriach. WSPANIAŁA IMPREZA w cudownym sportowym rodzinnym klimacie. Z dumą można oznajmić iż w tegorocznym biegu spośród wszystkich szkół to właśnie Nasza szkoła SP w Sierakowie ustanowiła największy wynik w liczbie startujących dzieci i otrzymała worek piłek w nagrodę. Ogromne gratulacje dla dzieci i podziękowania w szczególności dla Pań nauczania zintegrowanego oraz nauczycieli wf za zaangażowanie i zmotywowanie tak ogromnej ilości naszych pociech w tych zawodach.

Czytaj więcej