Terminy prób sprawnościowych

Próby sprawnościowe kwalifikujące uczniów do oddziału sportowego klasy 4 Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Sierakowie zostaną przeprowadzone dnia 19 lutego 2020r. w środę w sali sportowej przy szkole.

piłka nożna  – od godz. 14.00

piłka siatkowa – od godz. 15.00

Próby przeprowadzą Pan Przemysław Wawrzyniak i Pani Monika Demut.

Informacje dotyczące dowozów

Od dnia 9 września 2019r. (poniedziałek) z powodu braku chętnych uczniów zostaje zawieszony odwóz o godz. 16.10.

Uczniowie, którzy będą chcieli korzystać z odwozu o godz. 16.10 proszeni są o zgłoszenie się do sekretariatu szkoły.

Ach, cóż to był za bal!

Tradycyjne, również w tegorocznym karnawale, odbył się Bal przebierańców dla uczniów klas I-III. W pięknie ustrojonej stołówce naszej szkoły, pojawiły się wróżki, czarownice, księżniczki, biedronki, rycerze, policjanci, żołnierze, piraci, żółwie Ninja, i wielu innych bohaterów bajek i filmów. Prowadzenie balu powierzono firmie „Duśkowe Animacje” z animatorką dziecięcą Magdaleną Czarnecką-Wojtkowiak na czele, dzięki czemu nie było czasu na nudę. Przy dźwiękach wesołych i skocznych utworów muzycznych, uczniowie wspaniale bawili się wraz ze swoimi wychowawczyniami. Były tańce w parach, korowody, pociągi, statki i kółeczka. Dodatkową atrakcją były bańki mydlane spadające na tańczących. Tanecznymi korowodami, uczniowie przechodzili do sal lekcyjnych, w których czekał na nich słodki poczęstunek. Wspólna zabawa umożliwiła miłe spędzenie czasu oraz przyniosła uczniom wiele radości i uśmiechu.

Rodzicom bardzo dziękujemy za przygotowanie pięknych balowych strojów.

Do zobaczenia za rok, na kolejnym balu! Czytaj więcej

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W KLASIE III D

Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.

Dnia 23 stycznia klasa 3d przygotowała wspaniałą imprezę, aby podziękować babciom i dziadkom za dobro i wyrazić swoją miłość.  Zaproszeni goście licznie zjawili się, by wziąć udział w obchodach tego święta. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. W większości były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane tematycznie z tymże świętem oraz krótkie inscenizacje. Czytaj więcej

TAŃCZYMY I ŚPIEWAMY DLA WOŚP

Od 28 lat każdego roku w styczniu gra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tegorocznym finale WOŚP, który odbył się w niedzielę 12 stycznia, wzięli udział uczniowie klas I-III z naszej szkoły grupa MAŁOLATY oraz ETNA. Dzieci wystąpiły na scenie w Domu Kultury, tańczyły i śpiewały z ogromnym zaangażowaniem, a ich występ został nagrodzony gromki brawami. Jednak tego dnia nie oklaski były najważniejsze, a fakt, że poprzez artystyczny występ mogły wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za przybycie i pamiętajmy pomaganie jest dziecinnie proste. Czytaj więcej