Informacje dotyczące dowozów

Od dnia 9 września 2019r. (poniedziałek) z powodu braku chętnych uczniów zostaje zawieszony odwóz o godz. 16.10.

Uczniowie, którzy będą chcieli korzystać z odwozu o godz. 16.10 proszeni są o zgłoszenie się do sekretariatu szkoły.

RAJD W 100 ROCZNICĘ POWROTU RAWICZA DO POLSKI

Szkolne Koło Historyczno-Turystyczne, w sobotę 18 stycznia brało udział w rajdzie pieszym w 100 rocznicę powrotu Rawicza do Polski. Uczniowie klas 7 i 8 wraz z opiekunami: panią Hanną Janurą i panem Maciejem Łukowiakiem, w uroczystym marszu patriotycznym, przeszli 12 kilometrową trasę z Miejskiej Górki, przez Sarnowę do Rawicza.

Czytaj więcej

100 lat!

W ramach obchodów setnej rocznicy powrotu ziemi rawickiej do niepodległej Polski w skrzydle edukacji wczesnoszkolnej powstała wystawa okolicznościowa. Jej celem jest ukazanie historycznego i współczesnego oblicza naszego miasta. 17 stycznia  2020 roku uczniowie zaśpiewali hymn narodowy, aby podkreślić wagę wydarzeń sprzed stu lat. Zespoły klasowe  przygotowały także prace plastyczne utrwalające symbole narodowe i miejskie, które ozdobiły szkolny korytarz.

Czytaj więcej

O bezpiecznych feriach z uczniami klas trzecich

Niebawem rozpoczną się ferie zimowe. Mając na uwadze bezpieczeństwo wszystkich wyjeżdżających, jak i tych, którzy pozostaną w domach, Policja rozpoczęła ogólnopolskie działania pod nazwą „Bezpieczne Ferie”. 13 stycznia 2020 roku z policjantką z Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu spotkali się uczniowie klas trzecich naszej szkoły. Policjantka zwróciła uwagę dzieci na zagrożenia związane m.in. z nieostrożnym wejściem na przejście, w tym bezpośrednio przed jadący pojazd, korzystaniem z telefonu podczas przechodzenia przez jezdnię, przebieganiem przez jezdnię. Dodatkowo uświadomiła dzieciom potrzebę korzystania z elementów odblaskowych oraz poruszyła ważne kwestie przestrzegania zasad podczas zabaw zimowych. Bezpiecznych ferii! Czytaj więcej

Udział w 28. finale WOŚP

Z wielką radością informujemy, że w tym roku na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy naszej szkole udało się zebrać ogromną kwotę, bo aż 23065,38 zł. W tym 912,12 zł przekazane przez klasy I-III. Jest to o ponad 6000 zł więcej niż udało się uzbierać w zeszłym roku. To niesamowity wynik, który powinien nas wszystkich napawać dumą. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w kwestowanie osobom, ale szczególnie dzieciom, które poświęciły swój czas od samego rana do późnych godzin nocnych na pomoc innym. Brawo dla nich!
Pozdrawiamy w imieniu całego szkolnego zespołu zaangażowanego w WOŚP:)

Czytaj więcej

Projekt ABC Ekonomii

EDUKACJA EKONOMICZNA I FINANSOWA DZIECI

BO DZIECI TO NASZA PRZYSZŁOŚĆ

Uczniowie klas I – III będą realizowali projekt mający za zadanie upowszechnianie edukacji ekonomicznej i finansowej uczniów szkół podstawowych.

Celem zajęć będzie zwiększenie wiedzy oraz umiejętności dzieci związanych z zagadnieniami dotyczącymi ekonomii, finansów i przedsiębiorczości oraz promowanie edukacji ekonomicznej w społeczeństwie.

Nauczyciele zostaną wyposażeni w wartościowe materiały edukacyjne, w celu edukacji uczniów w zakresie ekonomii i finansów.

Więcej informacji na stronie: www.abc-ekonomii.edu.pl