Informacje dotyczące dowozów

Od dnia 9 września 2019r. (poniedziałek) z powodu braku chętnych uczniów zostaje zawieszony odwóz o godz. 16.10.

Uczniowie, którzy będą chcieli korzystać z odwozu o godz. 16.10 proszeni są o zgłoszenie się do sekretariatu szkoły.

Od dnia 7 listopada 2019r. (czwartek) z powodu kończenia przez uczniów zajęć w godzinach późniejszych i braku uczniów zostaje zawieszony odwóz o godz. 12.20.

Uczniowie, którzy ponownie będą chcieli korzystać z odwozu o godz. 12.20 proszeni są o zgłoszenie się do sekretariatu szkoły. Odwóz będzie natychmiast wznowiony.

Noc Mikołajkowa

5 grudnia w godzinach wieczornych w naszej szkole odbyły się Nocne Mikołajki. Impreza organizowana przez Samorząd Uczniowski, co roku cieszy się ogromnym powodzeniem. Tym razem 163 osoby brały udział w atrakcjach przygotowanych przez nauczycieli. Uczniowie mogli wziąć udział w konkurencjach sportowych (turniej piłkarzyków, tenisa stołowego, siatkarski i piłkarski), plastycznych (wykonywanie kartek świątecznych), wokalnych (karaoke) i  kulinarnych (Master Chef, przygotowanie galaretek). Dla tych, co lubią się uczyć i bawić jednocześnie zorganizowano warsztaty programowania  i kaligrafii oraz Matematycznego Mikołaja. Kinomaniacy mieli do wyboru świąteczne kino na leżąco lub projekcję filmu z kubkiem gorącej czekolady. Dla zestresowanych otwarto pokój wyciszeń oraz relax zone. W konkursie na najpiękniejszą dekorację sali lekcyjnej wygrała klasa 5c. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wspaniale spędzony czas! Czytaj więcej

Turniej minisiatkówki w Gostyniu

7 grudnia 2019 w Gostyniu odbył się Turniej Minisiatkówki. Nasza reprezentacja tuż poza podium o włos od podium. w turnieju wzięło udział 12 drużyn na dobrym poziomie z Gostynia, Jarocina, Leszna, Koła, Kalisza, Środy i Sierakowa. My na 4 m. Kawał dobrej gry i zdrowej rywalizacji. Gratulacje dla dziewczyn. Czytaj więcej

Konkurs plastyczny „Tacy sami”

3  grudnia 2019 r. w Domu Kultury odbył się XI Gminny Dzień Osób z Niepełnosprawnościami. W trakcie uroczystości zostały ogłoszone wyniki VII Gminnego Konkursu Plastycznego „Tacy sami”. Był on  podzielony na 3 kategorie: klasy I-III, IV-VI i VII-VIII. W sumie do konkursu złożono 156 prac , w różnych kategoriach.
W konkursie tym wzięli udział również  uczniowie klas I-III  naszej szkoły. Czytaj więcej

Dyktando Ortograficzne ,,II Walka z Bykami”

4 grudnia w Domu Kultury w Rawiczu odbyło się Dyktando Ortograficzne ,,II Walka z Bykami”. W tym powiatowym konkursie naszą szkołę reprezentowali, po eliminacjach szkolnych, uczniowie kl. 7c: Mikołaj Rapior i Wiktor Górny. Zajęli oni drugie miejsce zmagając się z trudnym tekstem pt.,,Ponadczasowe konwenanse porucznika Zubka”. W przerwie konkursu odbyły się potyczki językowe, które prowadził autor dyktanda i pisarz Dariusz Rekosz. Serdecznie gratulujemy Mikołajowi i Wiktorowi oraz paniom polonistkom!!! Czytaj więcej

Prace z techniki uczniów klas piątych