Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2018/2019

W środę 19 czerwca odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2018/2019. Uroczystość zakończenia w naszej szkole została podzielona na trzy części. O 9.00 na boisku odbyła się uroczystość dla uczniów klas I – III, a w tym samym czasie w holu szkoły odbyła się uroczystość pożegnania absolwentów, uczniów klas VIII. O godzinie 11 odbyła się uroczystość pożegnania klas III, ostatniego rocznika Gimnazjum. Natomiast o godzinie 14 odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego dla klas IV-VII. Czytaj więcej

Finalista Międzynarodowego Konkursu Programistycznego Baltie 2019

8 czerwca 2019r. w sobotę odbył się w Samorządowej Szkole Podstawowej nr 6 we Wrześni finał Międzynarodowego Konkursu Programistycznego Baltie 2019. Do tegorocznej edycji  konkursu  po raz pierwszy zakwalifikował się uczeń naszej szkoły Dominik Kukla z klasy VIIb. Dominik w poprzednim etapie – wojewódzkim zajął I miejsce w kategorii C ( klas 7-8 i gimnazjum). W konkursie finałowym zajął wysoką lokatę i uzyskał tytuł finalisty konkursu. W tegorocznym konkursie wzięło udział 15 500 uczniów, a do finału kategorii C zakwalifikowało się 216 uczniów.

Czytaj więcej

Dzień Patrona w klasach I-III

Dnia 03 czerwca br. uczniowie klas I-III obchodzili w szkole Dzień Patrona – Janusza Korczaka. Z tej okazji odbył się uroczysty apel, złożono kwiaty pod tablicą szkoły. Uczniowie z klasy IIIa przybliżyli  dzieciom sylwetkę Janusza Korczaka, lekarza, pedagoga, pisarza, człowieka pełnego  ciepła, o ogromnym sercu, który walczył o prawa i godność dzieci. Czytaj więcej