„Wzorowa Łazienka” – zagłosuj i wesprzyj naszą szkołę!

Szkoła Podstawowa nr 6 w Rawiczu bierze udział w akcji „Wzorowa Łazienka”, która ma na celu poprawę warunków sanitarnych w polskich szkołach podstawowych i umożliwienia ich uczniom dostępu do czystych, higienicznych łazienek w szkołach, a także edukacji i popularyzacji wiedzy w zakresie higieny. W ramach tegoż przedsięwzięcia uczniowie naszej szkoły wykonali prace plastyczne, będące – według nich – odzwierciedleniem wzorowej łazienki. Obecnie trwa głosowanie internetowe, które wyłoni placówkę poddaną kapitalnemu remontowi i dekoracji łazienek. Serdecznie zachęcamy Państwa do oddania głosu na Naszą szkołę!

Czytaj więcej

Konkurs plastyczny „Najpiękniejsze zakątki Rawicza”

W dniu 9 maja 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 6 w Rawiczu odbyło się podsumowanie szkolnego konkurs plastyczny „Najpiękniejsze zakątki Rawicza”.  Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej. Głównym celem konkursu było przedstawienie walorów historycznych i kulturowych naszego miasta. Konkurs został zorganizowany z okazji 380-lecia Rawicza. Czytaj więcej

Rawicki Festiwal Sportu – braliśmy udział!

W dniach 19-20 maja 2018 r. w Rawiczu odbyła się kolejna już, 8. edycja największej corocznej imprezy sportowo-rekreacyjnej organizowanej na terenie naszej gminy – 24-godzinnego Rawickiego Festiwalu Sportu. Spory wkład w jego organizację i rywalizację wnieśli uczniowie naszej szkoły.

Czytaj więcej

Finał Czwartków Lekkoatletycznych

We wtorek, 22 maja br. na stadionie w Bojanowie odbył się finał akcji „Czwartki Lekkoatletyczne”, która trwała przez cały rok szkolny 2017/2018. Sukcesy w niej odnieśli uczniowie naszej szkoły.

Czytaj więcej

Sztandary szkoły na 3 Maja

W dniu wyjątkowym dla polskiej historii – 3 Maja, rawickie szkoły, w tym także i Szkoła Podstawowa nr 6, aktywnie uczestniczyły w obchodach Święta Konstytucji 3 Maja. Delegacje klas szkoły podstawowej, a także gimnazjum, reprezentowały „szóstkę” w odbywających się tego dnia uroczystościach.

Czytaj więcej

Podsumowanie konkursu „(NIE)SPRAWNOŚĆ W SZAROŚCI”

W dniu 18 maja br. w kinie „Promień” w Rawiczu odbyło się podsumowanie 13. Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego, który w tym roku – zgodnie z swoją nazwą, „(NIE)SPRAWNOŚĆ W SZAROŚCI”, zajmował się problematyką niepełnosprawności wyrażanej w kolorach szarości – bieli, czerni i szarości. Tegoroczną edycję konkursu swoim patronatem honorowym objęła Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu, zaś wsparcia udzieliły Gmina Rawicz, Powiat Rawicki, Miejskie Biuro Wystaw Artystycznych w Lesznie, Stowarzyszenie Dzieci i Osób Niepełnosprawnych w Rawiczu, Szkoła Podstawowa nr 6 w Rawiczu oraz Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 6 w Rawiczu.

Czytaj więcej